3 Mayıs Vizyon Filmleri

Vizyona Girmiş Filmler

Vizyon filmleri göz önüne alındığında Mayıs ayının sinema için hareketli geçtiğini görebiliyoruz. Baharın gelmesiyle beraber sinema salonlarını sık sık ziyaret edeceğimiz bir döneme girdik. 3 Mayıs tarihinde vizyona giren filmler arasında da pek çok türe ait alternatifler var. Vizyon filmleri içerisinde korku, gerilim, aksiyon, komedi, macera, dram, gizem ve suç temalarını yakalamanız mümkün.

Direkt olarak listemize geçelim ve izlenecek filmler olarak listelediğimiz vizyon filmlerini sıralayalım.

Haftalık Vizyon Filmleri

Şampiyonlar

Tür: Dram, Spor, Komedi

Şampiyonlar filmi ceza alan bir basketbol koçunun kısa bir macerasını anlatıyor. Başarılı basketbol antrenörüne verilen ceza engelli bir takımı çalıştırmaktır. Bir süre boyunca beraber çalışmalar yapmaya başlayan koç ve takım ise birbirine kenetlenerek müthiş bir ivme kazanır. Meksika ve İspanya yapımı filmin orijinal ismi ise Campeones.

Suikastçı

Tür: Aksiyon, Gerilim

Suikastçı filminin uzun süredir lanse edilen The Assassin’s Code olduğunu hatırlatalım. Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmin bir baba oğul hikâyesinden yeşerdiğini göreceksiniz. Başarılı bir polis olmasına rağmen uyuşturucu skandalıyla hayatı biten bir babanın oğlunu izleyeceğiz. Kendisi çaylak bir dedektif olmasına rağmen babası hakkındaki sır perdesini aralamak için milyonluk bir uyuşturucu vurgununun peşine düşer. Maceranın hiç bitmediği bir filmle karşılaşacağız. Ki vizyon filmleri arasında en büyük beklentiyi oluşturan yapım olduğunu da söyleyebiliriz.

High Life

Tür: Korku, Dram, Macera

Bir noktada bilimkurgu severleri de içerisine çekebilecek High Life filmini tavsiye edebiliriz. Hüküm giymiş ve hayatlarının sonuna kadar cezaevinde kalacak olan mahkumlara bir fırsat sunulur. İnsanlığın geleceği için yapılacak bir deneyde yer almaları halinde cezaları gözden geçirilecektir. Özgürlüğe kavuşmak için denek olmayı kabul edenleri ise ilginç bir sürpriz bekler. Çünkü bilim insanları uzayda insanoğlunun üremesi üzerine yapılacak bir deney için bu teklifi sunmuştur.

Alem-i Cin 2

Tür: Korku, Gerilim

Daha önce vizyona girmiş olan Alem-i Cin filminin devamı olan Alem-i Cin 2 filmiyle korku dolu anlar devam ediyor. İlk filmi izleyenler Yeliz karakterini hatırlayacaktır. Bu kez cinlerin hakimiyeti altına hapsolmuş Yakup karakteri odak noktasına dönüşüyor. Ancak bir yandan da ilk filmle bağıntılı olaylar görmeye devam ediyoruz. Sürükleyici bir korku filmi için Alem-i Cin 2 vizyonda.

Çifte Hayatlar

Tür: Dram, Komedi

Çifte Hayatlar olarak vizyona giren filmin Fransız yapımı Doubles Vies olarak duyurulduğunu görmüştük. Film teknolojinin geldiği nokta karşısında çaresiz kalan iki erkeğin dramını anlatıyor. Tabi ki güldürü üzerine kurgulanmış bir dram olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bir yayınevi müdürü ile bir yazarın dijitalleşen kitap ve basım alışkanlıklarından yaşadığı boğucu psikolojiye değiniyor. Orta yaş sendromuyla beraber işsiz mi kaldık acaba sorusunu adeta yüzümüze çarptığını söyleyebiliriz.

Eksi Bir

Tür: Dram

Aslında 2017 itibariyle çekimlerine başlanan Eksi Bir filminin yeni vizyona girdiğini söylemek zorundayız. Filmin dram türüne hitap eden geleneksel bir hikâyesi var. Belden aşağısı tutmayan kötürüm bir adamın kültür merkezine girmesiyle olay örgüsü başlar. Şikâyet üzerine zabıtaların onu alıp bir kuruma yerleştirmek istemesi ise birçok zincirleme olayın fitilini ateşler. Çünkü engelli karakterin tüm insanlık için bazı duyguları karşı tarafa empoze ettiği bir film tasarlanmış.

Kaos

Tür: Dram

Kaos ile birbirinden farklı olmalarına rağmen aynı doğrultuda ilerleyen üç kişinin enfes hikâyesiyle karşılaşacağız. Bir mağaraya hapsolan ve heyelan sebebiyle buradan çıkamayacaklarını düşünen üç günahkâr için hesaplaşma vaktidir. Fakat bu hesaplaşma tamamıyla vicdanlarıyla olacaktır. Samimi ve sıcak bir film olduğunu anında anlayabildiğimiz yerli dram filmler arasında.

Şeytan Göz

Tür: Korku

Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri yapımı bir doğaüstü temalı korku filmi olduğunu söyleyerek başlamak istiyoruz. Demon Eye ismiyle duyurulan filmin Türkiye’de Şeytan Göz olarak vizyona girdiğini belirtelim. Genç bir kadının ölen babası için verdiği mücadeleyi konu edinen filmin sürükleyici bir senaryosu var. Genç kadın babasıyla yaşadıkları köy evine gittiğinde bir muska bulur ve sonrasında tüm hayatı değişmeye başlar. Özellikle vizyon filmleri arasında korku arayanlar için önerilebilir.

Tüm filmleri resmi fragmanları ile birlikte inceleyerek hemen sinema salonlarından biletinizi ayırabilirsiniz. Vizyondaki filmler için 3 Mayıs 2019 tarihi ile başlayan hafta halen devam ediyor. Bir sonraki hafta yeni bir listeyle nefes kesen filmleri tanıtmaya devam edeceğiz.

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir