Avengers: Endgame Rekorlara Doymuyor!

Avengers Endgame İçin Rekor Klavuzu

avengers-endgame-yenilmezler-serisi

Avengers: Endgame filmi ile ciddi bir başarının yakalanacağı konusunda kuvvetli tahminler vardı. Fakat kimse bu kadar büyük bir ivme beklemiyordu. Keza çok kısa bir süre içerisinde listeleri kasıp kavuran bir yapım haline dönüştü. Şu sıralar rekorları teker teker egale ederken geriye sadece birkaç önemli rekorun kaldığını vurgulayalım. Avengers Endgame rekorları arasında yok yok.

avengers-endgame-rekorları

Avengers serisinin son filminin Türkiye’de Yenilmezler hayranları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını gördük. Bu durum gişeye yansıdığı gibi filmin hasılatı için de önemli bir kıstasa dönüştü. Tüm dünyayı baz alarak global ölçekte hasılat ve gişesine bakıldığında da liderliğe gözünü diktiğini söylemek pek yanlış olmayacak.

Avengers: Endgame Rekorları

Şimdiden egale edilmiş olan ve bu noktalara adını yazdırmayı başaran Avengers: Endgame rekorları şu şekilde sıralanıyor.

  • En İyi Perşembe Günü Açılışı (Türkiye)

Türkiye’de Perşembe günü vizyona giren filmler için en iyi açılışı Recep İvedik 5 filmi yapmıştı. 243.564 seyirci toplayan filmin rekorunu tam iki yıl sonra Avengers: Endgame kırdı. Üstelik ciddi bir fark atarak 352.089 seyirciyi Perşembe günü sinema salonlarına doldurdu.

  • İlk 5 Günde 329 Milyon $ Hasılat (Çin)

Çin sinema pazarını neredeyse tek başına domine eden Avengers: Endgame filminin 329 milyon $ hasılat elde ettiği duyuruldu. Bu yeni bir rekordu.

  • İlk 3 Günde 350 Milyon $ Hasılat (ABD)

Amerika Birleşik Devletleri için de durum farklı değil. İlk üç gün için 350 milyon $ hasılat yakalayarak bir önceki Infinity War filminden bile %30 daha büyük bir pay aldı. Totalde 30 milyonu aşan izleyiciye ulaştı.

  • İlk 5 Günde 1 Milyar $ Üzeri Hasılat (Global)

Dünya çapında 5 günün sonunda 1 milyar 200 milyon $ hasılatı geride bırakarak yine bir rekorla karşımıza çıktı.

  • En İyi Açılış Yapan Yabancı Film (Türkiye)

Türkiye için tüm zamanların en iyi açılışını gerçekleştiren yabancı filmi oldu. Nisan ayı için en çok izleyiciyi şimdiden çekmeyi başararak bu rekoru da egale etti. Rekor için baz alınan ilk hafta sonu için 965.942 seyirciyi salonlara doldurdu. Toplam seyirciyi 1.318.031 noktasına çekerek rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

  • 2 Milyon Seyirci (Global)

Avengers: Endgame filmini global ölçekte 11 gün içerisinde 2 milyon 116 bin kişi izlemiş. Dolayısıyla bu alanda da rekoru eline almayı başardı. Tüm zamanların en çok izlenen filmi olması için Hızlı ve Öfkeli 7 filminin 2.961.089 seyirci barajını geçmesi gerekiyor.

avengers-endgame-yenilmezler-the-talon

Filmin şu sıralar yeni rekorlar için adım adım ilerlediği söylenebilir. Örneğin 2 milyar 789 milyon $ hasılat ile liderliği elinde tutan Avatar ile arasında çok az bir fark var.

Yine 2 milyon 961 bin seyirciyle en çok seyirci alan film olarak bilinen Hızlı ve Öfkeli 7 ile arasında kapanamayacak bir fark yok. Henüz filmin ikinci haftasında bile listeleri alt üst ettiğini hesaba katarsak yeni bir devin doğuşuna şahit oluyoruz.

avengers:-endgame-rekor

Avengers: Endgame Fragmanı

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir