Bugün Ne İzlesek? 11 Mayıs 2019

Labirent: Son İsyan – Maze Runner: The Death Cure (2018)

labirent son isyan filminin afişi

Labirent: Son İsyan ile Labirent serisi sona erdi ve macera burada bitti. Tabi ki buna yaraşır bir son izleme şansı yakaladık. Özellikle grupta yaşanan sürpriz kayıplar ve saf değişiklikleriyle büyük bir şok yaşattığını söylemek mümkün. Orijinal ismi Maze Runner: The Death Cure olarak lanse edilen yapımın 2018 yılında vizyona girdiğini hatırlatalım. Halen daha tazeliğini koruyan aksiyon, gerilim, macera ve bilimkurgu örnekleri arasında tercih ediliyor. Eğer ilk ve ikinci filmi izlemediyseniz seri halinde üçleme yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. T.S. Nowlin’in kaleminden çıkan senaryonun, Wes Ball yönetmenliğinde beyazperdeye aktarıldığını vurgulamak isteriz.

Labirent: Son İsyan Konusu

Labirent serisini izleyenlerin büyük çoğunluğu bu filmde farklı bir yapıyla karşılaşacaklar. Keza izleyici kitlesi Labirent filmi ile Labirent: Alev Deneyleri ve Labirent: Son İsyan filmlerini birbiriyle soyutlayabiliyor. İlk filmin verdiği heyecanı ve aksiyonu tam manasıyla yansıttığını düşünsek bile aynı fikirde olmayan izleyicilerin sayısı bir hayli fazla.

Labirent: Son İsyan filminin konusu da ikinci filmle özdeş bir yapıyla işleniyor. Son şehre vararak son hamleyi yapmak adına Thomas ve dostları var gücüyle savaşacaktır. Çünkü WİCKED organizasyonuna karşı verdikleri çabaya rağmen henüz tam anlamıyla kazanmış sayılmazlar. Labirentten kaçmayı başarması dışında alev deneylerini de sorunsuz geçebilen Thomas için ciddi bir tehlike vardır. Işıl hastalığına bulunabilecek çare için Thomas’ın bünyesi şarttır.

labirent-son-isyan-maze-runner-the-death-cure

WİCKED bunu çok iyi bildiği için planını devreye sokar. Sırasıyla Teresa’nın ihaneti ve sonrasında Minho’yu tutsak etmeleri bardağı taşıran son nokta olur. Thomas bir şekilde dostlarıyla bu problemin üstesinden gelebilmek için planlar yapmaya başlar. En büyük destekçisi ise WİCKED organizasyonuna karşı savaşan kaçakların oluşturduğu Right Hand olur. Topluluğa katılan Thomas için tek amaç Minho’yu kurtarmaktır. Ancak Teresa’nın bir kez daha ihanet etmesini de bir türlü sindiremediği için hesap sorma isteğini dizginleyemez.

labirent-son-isyan-maze-runner-the-death-cure

Labirent: Son İsyan filmiyle beraber serinin bittiği duyurulmuştu. Dolayısıyla filmin sürprizlerle dolu bir gidişatı var. Her sahnenin sonunda şaşkınlığa uğramanız ve ilerleyen sahnelerle bu şaşkınlığın yerini heyecanlı bir bekleyişe bırakması mümkün olacak.

Labirent: Son İsyan Oyuncu Kadrosu

Maze Runner: The Death Cure filminin kadrosunda elbette ki kemik bir kitleyle karşılaşıyoruz. Grupta ölenler haricinde tüm ekibin aynı kaldığını söyleyebiliriz. Ancak Right Hand ve WİCKED bünyesinde pek çok yeni isimle karşılaşabilirsiniz. İyilerin kötülerle olan savaşında bu kez kazanın kim olacağını merak etmiyor musunuz?

 • Dylan O’Brien
 • Kaya Scodelario
 • Patricia Clarkson
 • Thomas Brodie-Sangster
 • Giancarlo Esposito
 • Ki Hong Lee
 • Dexter Darden
 • Aidan Gillen
 • Nathalie Emmanuel
 • Rosa Salazar
 • Barry Pepper
 • Walton Goggins
 • Jacob Lofland
 • Will Poulter

Fragman

Labirent: Son İsyan filmi, heyecanı yüksek dozlarda tutarak aksiyonu ve macerayı eşit ölçekte harmanlıyor. Aynı zamanda bilimkurgu yönünün tatmin edici bir noktada olduğunu söylemeden geçemeyiz. Aksiyon filmleri izlemekten hoşlananlar için Film Önerileri bölümünden ilgili kategoriye göz atmalarını istiyoruz.

Sosyal ağlarda bize destek olmanız hem daha geniş bir kitleye öneriler sunabilmemiz hem de her film tavsiyesini anında size ulaştırabilmemiz için çok önemli. Instagram üzerinden bizi takip etmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir