Bugün Ne İzlesek? 12 Mayıs 2019

Ready Player One (2018)

ready-player-one-poster

Bir Steven Spielberg filmi olan Ready Player One vizyonuyla beraber büyük bir sükse yaptı. Bilimkurgu ve aksiyon için çok ilgi çekici bir konsept seçilmiş. Özellikle sanal gerçekliğin bu kadar hayatımıza girdiği şu dönemlerde geleceğe ışık tutabileceği düşünülüyor. Yönetmenliği üstlenen Steven Spielberg kadar senaryoya imza atan Ernest Cline, Eric Eason ve Zak Penn isimlerine de vurgu yapmak gerekiyor. Ülkemizde Başlat ismiyle vizyona giren filmin geçtiğimiz yılın en ilgi çeken yapımları arasında yer aldığını hatırlatalım.

Ready Player One Konusu

Başlat filmi için ilk olarak geleceğe ilişkin bir yapım olduğunu söylemek istiyoruz. Gelecekte geçen filmler ilginizi çekiyorsa yıl 2045’i gösterecek. Artık insanoğlunun sömürü sistemi yüzünden dünyanın uygun bir yaşama elverişli olmamasıyla beraber duruma müdahale etmek kaçınılmaz bir hale gelir. Mucit bit isim olan James Halliday ise teknolojinin nimetlerini çok doğru bir şekilde kullanır.

Yarattığı OASIS isimli bir sanal gerçeklik ile insanların tüm bu keşmekeş içerisinde mutlu olabilmelerini sağlamayı amaçlamıştır. Bunu kendi nezdinde başarmış olsa da işler planlandığı gibi gitmez. Daha doğrusu James Halliday öldükten sonra OASIS şirketinin çitayı farklı bir noktaya çekmesi uzun sürmez.

raady-player-one-sahne

Her şeyi planlayarak hayattan göçen James ise büyük bir sürprizle insanlara yeni bir umut vadeden videosunu yayınlar. Ölümünden hemen önce kaydettiği bu videoda ise OASIS dünyasının içerisinde gizlenmiş bir anahtarı hedef gösterir. Anahtarı bulan oyuncunun gerçek hayatta 500 milyar $ gibi müthiş bir para ödülüne sahip olacağından dem vurur.

raady-player-one-kesit

Ayrıca 500 milyar $ para ödülünün yanı sıra OASIS oyunun tüm kontrolü ve sahipliği kendisine geçecektir. Bu çılgın vaatlerle beraber oyuncu sayısı katlanarak artar. Wade ise oyunun en başarılı genç isimleri arasında kısa sürede sıyrılarak kendisini kanıtlar. Fakat OASIS yöneticilerinin hem 500 milyar $ hem de şirketin yönetimini kaybetmeyi göze alıp almayacakları tartışmaya açık kalır. Ready: Player One filminin nefes kesen bir yapım olması ve geleceğe yönelik teknolojik bir bildiriye dönüşmesi haz veriyor.

Ready Player One Oyuncu Kadrosu

Ready Player One filminde rol alan isimlerin birçoğu sükse yapmayı başaran kişilerden oluşuyor. Tabi ki hepsinin performansları övgüyü hak etse de Wade rolüyle The Sheridan hepimizin gönlünü kazanacaktır.

  • The Sheridan
  • Ben Mendelsohn
  • Mark Rylance
  • Hannah John-Kamen
  • Olivia Cooke
  • Lena Waithe
  • T.J. Miller
  • Simon Pegg
  • Philip Zhao
  • Laurence Spellman

Fragman

Ready Player One fragmanları içerisinde ilk fragmanın daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Fakat fragmandan çok daha fazlasını barındıran filmler arasında yerini aldığını da vurgulamadan geçmeyelim. Tatmin edici bir seyir keyfiyle Başlat filmi mutlaka izlemenizi önerdiğimiz yapımlardan. Benzer filmler için bilimkurgu filmleri kategorisine göz gezdirmeyi unutmayın.

Instagram hesabımızı takip ederek anlık olarak bu tip önerilere ulaşmanız mümkün olacaktır.

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir