Bugün Ne İzlesek? 6 Mayıs 2019

Bird Box film afişi, Netflix filmleri, Birdbox

Bird Box Filmi

Bird Box, özellikle gizemli güçleri işleyen filmleri sevenleri etkileyebilecek bir yapım. Amerika Birleşik Devletleri tarafından üretilen filmin korku ve gerilim türlerini kapsadığını vurgulayalım. Netflix tarafından sunulan filmin gösterimi bizzat Netflix tarafından 20 Aralık 2018 tarihinde yapıldı. Josh Malerman tarafından kaleme alınmış olan kitabın filme uyarlaması olan Bird Box için senaryoda da Eric Heisserer ismiyle karşılaşıyoruz. Susanne Bier yönetmenliğinde çekilen filmin Netflix tarafından 16 yaş etiketiyle yayınlandığını da eklemek istiyoruz.

Bird Box Konusu

Bird Box filmi ile gerilimin hiç görmediğiniz bir türüyle karşılaşacaksınız. Şimdiye kadar görmediğiniz diye tabir edilen tüm gerilim metalarını unutun. Keza filmin konusu onu görmeme ile ilgili bir olay örgüsüyle işleniyor.

5 yıl boyunca insanlığa ıstırap olan doğaüstü bir gücün tüm yetileri kontrol altına alarak insanoğluna hükmettiği bir yaşam ortaya çıkmıştır. Hayatta kalmanın tek yolu ise ne olduğunu bilmeseniz dahi onunla göz göze gelmemekten geçiyor. Bu yüzden mutlak suretle dışarıda gözleri kapalı olarak gezen insanlara rastlıyoruz.

Malorie ise olanlardan kaçıp sığındığı bir evde kalabalık bir insan topluluğuyla güvende olduğundan emindir. Hamile olması büyük bir sürpriz iken başka bir hamile kadınla aynı evde olmaları ilginç bir etkileşime yol açar. Bir şekilde doğaüstü güç veya varlıklar tarafından tehdit unsurları oluştuğunda ise arkadaşına verdiği sözü yerine getirmek zorunda kalır. Eğer ona bir şey olursa bebeğine bakacağına söz vermiştir.

Hikâyenin büyük bir kısmının geçtiği bu kalabalık ev ortamında Malorie ile Tom arasında bir yakınlaşma gerçekleşir. Evden çıktıklarında ise bir nehir kenarında yeni bir hayat kurarlar. Tom hem Malorie’nin başkasından olan ve yeni doğmuş çocuğuna hem de bakmakla yükümlü oldukları diğer çocuğa evlatları gibi bakar. Mutlu bir aile tablosu çizmelerine rağmen ne olduğu hakkında fikirlerinin dahi olmadığı tehlike çok yakınlardadır.

Tom’un öldürülmesi ise Malorie ve çocuklar için üst düzey bir sarsıntıya dönüşür. Kendileri gibi bu doğaüstü güçten kaçmayı başaranların nehrin sonunda bir yerde toplandığını duyarlar. Radyo frekansından aldığı bu bilgiyle beraber Malorie harekete geçer ve gözleri bağlı şekilde azgın suların içerisinden hedefe doğru kürek çekmeye başlar. Nehirde kontrollü ve kazasız bir geçiş için önünü görmesi şarttır. Dolayısıyla birisinin gözlerini açması gerekecektir.

Bird Box Oyuncu Kadrosu

Bird Box filminin son dakikasına kadar ilgi çeken bir gerilim dozajını izleyiciye enjekte ettiğini düşünüyoruz. Özellikle Malorie rolüyle Sandra Bullock ve Tom rolüyle Trevante Rhodes bu noktada büyük bir başarıya imza atmışlar. Filmde ayrıca Sarah Paulson, Rosa Salazar, Jacki Weaver, John Malkovich, Machine Gun Kelly ve Danielle Macdonald rol alıyor.

Bird Box Fragmanı

2019 yılında gerilim türünde mutlaka izlenecek filmler arasına dahil edilmesi gerekiyor.

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir