Bugün Ne İzlesek? 7 Mayıs 2019 #2

ölümcül-makineler-mortal-engines

Ölümcül Makineler (2018)

Ölümcül Makineler filminin merakla beklendiği bir yıldı. 2018’in son ayı itibariyle vizyona giren filmin dünyanın geleceği hakkında da bariz fikirler sunduğunu söyleyebiliriz. Nükleer ve biyolojik araştırmaların sonucunda dünyamızın yaşanamayacak noktaya ulaşmasına çok büyük bir zaman kalmadı. Mortal Engines filmi ise bunu çarpıcı bir şekilde epik olarak sunmayı başarıyor. Macera, aksiyon ve bilimkurgu türlerini birbirleriyle harmanlayan filmin yönetmenliğini Christian Rivers, senaristliğini ise Fran Walsh, Philippa Boyens ve Peter Jackson üstlenmiş. Ayrıca Mortal Engines olarak Philip Reeve tarafından kaleme alınan kitabın sinemaya uyarlanması olduğunu hatırlatalım.

Ölümcül Makineler Konusu

Ölümcül Makineler, dünyayı hiç görmediğiniz bir perspektiften size sunacak. Oldukça çarpıcı bir sonla karşılaşan insanoğlu hayatta kalmanın yolunu yine savaşarak aramaktadır. Bunun insanlığa genel anlamda bir fayda sağlamayacağı aşikâr. Fakat bu şartlarda hayatta kalabilmenin yolu savaşmaktan geçiyor.

ölümül-makineler-mortal-engines-ölümcül-makinalar

Artık insanlar kadar şehirlerin etkili birer savaş makinesine döndüğü, yerleşik düzenin bittiği ve insanların hareket eden şehirlerde yaşadığı dönemlerdeyiz. En büyük ve tehlikeli şehir olan Londra’nın gücünün karşısında durmaya çalışan ufak yerleşimler olsa da sömürgecilik son hızıyla sürmektedir. Dünya kaynakları kısıtlı olduğu için bir şekilde ele geçirmeyi amaçlayarak şehirleri darmaduman etmeye devam eder. Londra şehrinde uygulanan hiyerarşiye baktığımızda ise Tom Natsworthy isimli alt sınıf bir mucit dikkat çeker.

Hayatını değiştiren kişi ise kaçak Hester Shaw olacaktır. Shaw’ın hikâyesini bilmediği halde onu yargılayarak yaklaşan Tom için hayatının dersi çok yakındadır. Çünkü sterilize bir hayat yaşayarak Londra’dan dışarıya çıkmamış olan mucidi tehlikeli dünyayla yüzleştirecek kişi yine Shaw olacaktır. Bu kez birlikte olmanın verdiği sorumluluk ile savaşın tamamen yok oluşa ilerleyen gidişatını durdurmak zorunda kalacaklar.

ölümcül-makineler-mortal-engines

Ölümcül Makineler Oyuncu Kadrosu

Ölümcül Makineler oyuncuları arasında bulunan pek çok ismin dikkat çektiği aşikâr. En çok afiş görsellerini süsleyen Hera Hilmar öne çıkıyor. Shaw karakterini müthiş bir başarıyla oynayan başarılı aktriste Robert Sheehan, Hugo Weaving, Ronan Raftery, Jihae, Stephen Lang, Patrick Malahide, Leila George ve Colin Salmon eşlik ediyor.

Ölümcül Makineler Fragmanı

Mortal Engines filminin yayınlanan fragmanı bile izlemeye değer olduğunu gösteriyor. Eğer daha güncel filmlerle ilgili bilgi arıyorsanız vizyon filmleri bölümünden sinemalarda gösterime sunulan yapımları takip edebilirsiniz.

Görüşünü Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir